Znajdowanie drogi powrotnej do siebie nawzajem? Pilnie potrzebna terapia dla par w kryzysie!

Terapia dla par w kryzyskie

Artykuł partnera.

Różnorodne problemy są nieodłącznym elementem pozostawania w związku. Ich przyczyny wynikają z naszych doświadczeń, warunków w jakich wychowywaliśmy się, niezaspokojonych oczekiwań i potrzeb, codziennych zdarzeń i zjawisk. Dopóki pozostają one tylko problemami, z którymi jakoś radzimy sobie, związek funkcjonuje. Jednak nie zawsze dostrzegamy ten moment, kiedy jeden, nierozwiązany problem przeradza się w kryzys małżeński. Nie mówiąc już nawet o wielu nawarstwiających się, nierozwiązanych, ważnych dla nas kwestiach. Wówczas, pomoc profesjonalnego terapeuty małżeńskiego może okazać się niezbędna.

Terapia dla par w Gościńcu Zagaje – wsparcie w kryzysie

W Gościńcu Zagaje, pary znajdujące się w stanie kryzysu w ich związku mogą znaleźć profesjonalną pomoc psychologa małżeńskiego prowadzącego warsztaty dla małżeństw/par. W atmosferze życzliwości i serdeczności, praca nad kryzysem może przynieść wymierne korzyści dla obojga partnerów w związku. Cykliczność warsztatów dla par odbywających się w Pensjonacie Zagaje w sesjach trzy, pięcio i siedmiodniowych, umożliwia znalezienie rozwiązań zadowalających oboje małżonków/partnerów.

Terapia małżeńska w Pensjonacie Zagaje – środek do zidentyfikowania kryzysu

Kryzys może istnieć już w postaci zaawansowanej a małżonkowie/partnerzy nie dostrzegają powagi sytuacji. Mogą obrzucać się pretensjami, obarczać odpowiedzialnością za drobiazgi, uciekać od życia rodzinnego w pracę zawodową, życie towarzyskie poza domem, czy w gry komputerowe. W tym czasie kryzys przybiera na sile. W określeniu jego przyczyn i prawdziwej postaci może skutecznie pomóc terapia małżeńska prowadzona przez specjalistę w czasie warsztatów dla par.

Znajdowanie drogi powrotnej do siebie nawzajem – lekarstwo na kryzys w związku

Terapia dla par, prowadzona przez psychologa małżeńskiego pozwala, między innymi,  na ogląd sytuacji kryzysowej w związku przez pryzmat tej drugiej osoby. Daje ona także możliwość zrozumienia własnych motywacji. A to już jest duży krok w kierunku zażegnania kryzysu. Terapia dla par pomaga w ponownym odkrywaniu miłości i siebie nawzajem. Zrozumienie potrzeby pogłębienia więzi i intymności w związku może okazać się kluczowe w wychodzeniu z kryzysu małżeńskiego. Warsztaty dla par prowadzone cyklicznie w Pensjonacie Gościniec Zagaje mogą okazać się skutecznym sposobem na utrzymanie związku, na który przecież wspólnie zgodziliśmy się.

Medytacje w Gościńcu Zagaje – droga do wyciszenia i zrozumienia

Codzienność nie stwarza warunków do zastanowienia się nad sobą, swoimi potrzebami, motywacjami. Introspekcja nie jest modna w świecie uprzemysłowionym. W trakcie terapii małżeńskiej w Gościńcu Zagaje pary mogą doświadczyć wyciszenia umysłu i emocji, co ułatwi poszukiwanie dróg wyjścia z kryzysu. Ćwiczenie technik odprężenia i głębokiej relaksacji wspiera proces wyciszenia umysłu i emocji. Relaksacji i odprężeniu i ducha i ciała służy również dźwięk mis tybetańskich i gongu w czasie wyciszającego koncertu.

Kaszubska przyroda – środek do ucieczki od przejawów kryzysu w związku

Kilkudniowe warsztaty dla par w Agroturystyce Zagaje odbywają się w warunkach sprzyjających przebywaniu w bezpośredniej bliskości nieskażonej natury. Pensjonat Zagaje położony jest nad czystym jeziorem w sercu Kaszub, otoczony lasem i bezkresnymi łąkami. W takich okolicznościach przyrody terapia dla par/małżeństw może być wyjątkowo efektywna. Ćwiczenie sztuki zwalniania i wyciszania w kontakcie z naturą oraz odkrywanie piękna otaczającego nas świata wspierają proces terapeutyczny. Czas spędzony we dwoje w Gościńcu Zagaje stanowi wytchnienie od codzienności, pośpiechu i stresu.  Relaksujący wpływ ciszy pomaga w skupieniu się na sobie nawzajem i niszczącym związek kryzysie.

Spa dla dwojga – dopełnienie terapii dla małżeństw/par w Gościńcu Zagaje

Aby weekendowe warsztaty dla par prowadzone przez psychologa małżeńskiego spełniły swoją rolę należycie, warto zapewnić prawdziwe spa dla dwojga – dla ducha i dla ciała – w opalanej drewnem saunie z aromaterapią, odbyć wycieczkę rowerową we dwoje dla poznania uroków okolicy, czy przespacerować się z kijkami do nordic walking. To wszystko daje okazję do spędzania czasu we dwoje, na co często nie możemy się zdobyć. Odkrycie nowych sposobów na wspólne, radosne spędzanie czasu służy rozwijaniu relacji i zbliżanie się do siebie nawzajem.

Nie bez znaczenia dla komfortowego uczestniczenia w terapii dla par są noclegi w wygodnym, dwuosobowym pokoju z łazienką na Kaszubach. Odpoczynku po tak potrzebnej w kryzysie w związku terapii małżeńskiej można zakosztować na wygodnej kanapie przed kominkiem z filiżanką kawy, herbaty, lub ziołowego naparu przygotowanego  na bazie roślin z okolicznych łąk.

Miejscowa kuchnia przygotowuje delicje w oparciu o polskie i kaszubskie przepisy, które zaspokoją najbardziej wybrednych smakoszy.

Warsztaty dla par w agroturystyce Zagaje – wsparcie dla związku w kryzysie i spa dla ciała

Warsztaty dla par w Agroturystyce Zagaje mogą wesprzeć partnerów w zażegnaniu kryzysu w związku w warunkach sprzyjających relaksacji, spędzania czasu we dwoje, w miejscu, gdzie dominuje serdeczność, życzliwość i gościnność. Związek dwojga ludzi zasługuje na wyjście z konfliktu.  

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.